WordPress шаблоны скачать; прочитайте про создание сайта самостоятельно; изучите русский WordPress на WordPress API.

Від педагогічної творчості до професійної майстерності

Як стати гарним учителем?

Що для цього потрібно?

    Талант? Можливо, й талант. Мистецтво? Так, і мистецтво. Майстерність? І майстерність також. Але й майстерність, і талант, і мистецтво – це на 99% наслідки наполегливої повсякденної кропіткої праці. І з  результатами цієї праці поділились 6 педагогів Ренійської ЗОШ №3: вчитель фізичної культури Кіріце М.Г., вчитель географії Воронова Н.О., та 4 вчителі початкової ланки Самовяну Н.Ф., Резнік І.М., Вєрєсова О.В., Миндра Л.Г.

      На педагогічному рингу зустрілись не тільки вчителі, що атестуються цього року, а й увесь колектив школи. Всі мали можливість похизуватися своїм інтелектом, ерудицією, досвідом. Головні учасники представили своє професійне портфоліо, здали іспит на майстра своєї справи, а також разом з усіма колегами взяли участь у тренінгових вправах, педагогічному квесті, іграх (як серйозних, так і жартівливих), інтелектуальних змаганнях, психологічних релаксах, що  додали родзинок до заходу. Усі разом змоделювали Нову українську школу, успішного вчителя та успішного її випускника і дійшли висновку про актуальність  Програми розвитку нашої школи «Назустріч успіху»,  головним завданням якої є створити комфортні умови для всіх учасників освітнього процесу.

       Не обійшлося без подарунків. Кожному учаснику рингу було присвячено сенкан, який містив найщиріші побажання присутніх, а також колеги додали цінні подарунки для поповнення майстерні педагогічних засобів.

       Закінчився ще один атестаційний рік, ще більше стало досвідчених педагогів, які довели відданість педагогічній справі та свою  професійну майстерність.

Хай  красною  буде  учительська  доля,

Щоб  добре  всім  Вам працювалось у школі.

Рятує  хай  ангел-спаситель всіх  Вас,

Щасливі  й здорові  були  щоб  весь ч ас.

Хай  мрія прекрасна  веде  Вас в життя,

Щоб  ладилось  все   і  велось  до пуття.

 

Шановні батьки майбутніх першачків! ця інформація для ВАС!!!

                                                    Шановні  батьки!                                                                                                       

       На Вас чекає дуже прекрасний і відповідальний період життя – Ваша дитина йде до 1 класу. В  родині майбутній школярик – це хвилюючий та радісний момент, але разом з тим — це ще одне випробування для батьків. Адже так хочеться обрати для дитини комфортні умови навчання та розвинути її здібності та обдарування.

Від того, як дитина налаштується на навчання, які знання здобуде в початковій школі, залежатиме її подальше життя. Ми з Вами повинні  пам’ятати, що наші діти зовсім  не схожі на нас і на тих першокласників, які навчались у 1 класі 6-8 років тому. Адже змінилось суспільство, змінились відносини між людьми, змінилась природа і час.
Покликання освіти – підготувати людину до життя в суспільстві, виконувати всі вимоги сучасного розвитку науки і техніки. На даному етапі розвитку державі  потрібна особистість, яка вміє працювати з різними джерелами інформації, вміє приймати раціональне рішення, вміє досліджувати, знаходити нові перспективи розвитку тієї чи іншої галузі, володіє сучасними досягненнями техніки.

Документи, необхідні  для зарахування дитини до першого класу:

 • Заявавід одного з батьків
 • Копія свідоцтва про народження дитини
 • Копія ідентифікаційного коду (за наявності)
 • Довідка про медичний огляд та картка імунізації

Щоб вашій дитині було комфортно у 1 класі

варто скористатися низкою порад

 КАНЦТОВАРИ ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА

Коли дитина в перший раз йде в школу не складно уявити хвилювання батьків. І, звичайно ж, головне завдання для них, нічого не забути купити.  У багатьох молодих мам і тат незмінно виникає питання, як зібрати дитину в школу, що потрібно першокласнику в школі, які шкільне приладдя, канцтовари та інші необхідні речі слід купити.

Більше того, цікавить, як можна заощадити на всіх цих шкільних речах. У всьому цьому постараємося розібратися. Збір першокласника до школи виявляється зовсім не таким простим заняттям, як здається.

ПРОПОНУЄМО ПРИБЛИЗНИЙ СПИСОК КАНЦТОВАРІВ

ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКА

 • Зошити в клітинку та в косу лінійку, 12 аркушів.  Радимо батькам купувати зошити найпростішого дизайну. Яскраві обкладинки відволікають увагу дітей. 

Купуючи зошити для школярів, варто придивлятися до їх якості. Папір в зошитах не повинен бути сірим, жовтим або сліпучо білим. Краще з легким блакитним відтінком

 • Набір обкладинок для підручників  1 класу а також закладки в них.
 • Обкладинки для зошитів.   Розмір обкладинки для зошитів — стандартний.
 • Жорстка папка для зошитів.  Папка для зошитів допоможе зберегти зошити рівними та непом’ятими в шкільному ранці. Незважаючи на те, що більшість сучасних ранців має спеціальне відділення для зошитів, ми все-таки рекомендуємо придбати папку.
 • Кілька ручок. При виборі ручки намагайтеся не купувати надто яскраві й дорогі варіанти. Чим простіша ручка першокласника, тим вона краща. Не купуйте ручку, яка вміє «клацати».

Для школи потрібні кулькові ручки синього кольору. Краще, якщо корпус ручки буде прозорим. Це допоможе дитині оцінити, як скоро в ручці закінчиться паста.

 •  Прості олівці.  Бажано використовувати олівці середньої м’якості без гумки.
 •  Кольорові олівці (12 кольорів)  А от кольорові олівці навпаки, чим м’якші, тим краще ними малювати і менше будуть ламатися.
 • Точилка. Точилка, куплена для першокласника турботливими батьками, повинна добре точити олівці.
 •  Лінійка 20 – 25 см. Лінійка може бути дерев’яною та пластмасовою.
 • Гумка для стирання. Основна вимога до гумки — вона повинна легко витирати лінії, намальовані простим олівцем, та не залишати розводів.
 • Пенал. Пенал обов’язково знадобиться першокласнику для зберігання ручок, олівців і гумок.
 • Жорстка папка для трудового навчання.
 •  Кольоровий папір та кольоровий картон. Формату А4 та А5. (великий та малий). Ми рекомендуємо придбати різні розміри кольорового паперу та картону, так як бувають різні завдання уроку.
 •  Ножиці. Головна вимога, що пред’являється до ножиць, — щоб вони добре різали. Дитина не повинна відчувати труднощів при різанні картону або паперу. Необхідно придбати ножиці з трохи закругленими кінцями, щоб діти випадково не травмували один одного.
 • Клей. Придбати потрібно  клейкий олівець. Він має невеликий розмір та його не можна пролити. Та рідкий клей ПВА. Краще, якщо тюбик з клеєм буде мати клапан для нормування кількості клею, що видавлюється.
 • Пластилін. Пластилін краще купувати такий, що не липне до рук, і не залишає кольору на долоньках.
 • Дощечка для ліпки а також  стеки. У класі дітям забороняється ліпити пластилінові «кульки» та «трубочки» безпосередньо на парті. Для цих цілей використовується спеціальна дощечка.
 • Альбом для малювання. Альбом зручний тим, що всі малюнки дитини зберігаються в одному місці.
 • Фарби акварельні медові та фарби Гуаш. Краще придбати набори з дванадцяти кольорів. 
 • Пензлі. Добре якщо це буде набір, що складається з трьох-шести пензликів різного розміру. Оптимально використання пензлів, щетина яких виконана з «поні» або «білки».
 • Стаканчик непроливайка бажано двокамерний а також палітра.
 • Ну, і звичайно, ранець для першокласника.

До вибору портфеля слід поставитися дуже відповідально, адже першокласник буде носити його щодня і не порожній, тому його треба вибрати з дитиною, щоб можна було відразу приміряти.

Вибирати слід за такими критеріями:

 • Спинка: краще ортопедична або жорстка з м’якими прокладками.
 • Шлейки: шириною 4-8 см з м’якими подушками на плечах, регульовані з легким вигином.
 • Розміри: він повинен відповідати ширині плечей дитини.

Для Вашої зручності ми навели короткий список канцелярського приладдя для школяра, який можна взяти з собою до магазину!

Ось в принципі і все. Однак, як правило, турботливі батьки обов’язково купують щось зайве.

Тому, коли будете купувати канцелярське приладдя, згадайте про те, що ручки з п’ятьма стержнями, музичні пенали, папки з «секретними кодами» та інші канцелярські «навороти» першокласнику не потрібні!

 

Семінар- тренінг для класних керівників « Творча активність – професійна креативність класного керівника»

Освіта ХХІ століття — це освіта для людини. Її стрижень —  виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, особистості, яка  уміє використовувати набуті знання і уміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.  Важко уявити школу без класного керівника, адже саме йому належить чільне місце в системі виховної роботи школи. Для кращого розуміння ролі класного керівника у системі нової української школи 05 січня 2018 року на базі школи був проведений семінар- тренінг для класних керівників « Творча активність – професійна креативність класного керівника», підготовлений заступником директора з виховної роботи  Янкулець Валентиною Василівною, в якому взяли участь класні керівники 1-11 класів, директор школи Пирлог Наталія Олексіївна та методист районного відділу освіти, молоді та спорту Ренійської РДА Пінчук Ігор Володимирович. Основне завдання тренінгу –  донести до класних керівників, що вони є головними агентами змін, від них залежить наскільки успішною буде дитина у майбутньому самостійному житті. Робота семінару велася у групах, використано різноманітні вправи: вчителі будували модель креативного класного керівника і порівнювали свої моделі з портретом класного керівника, який склали діти напередодні, через тестування визначали, наскільки вони є творчими особистостями, а, беручи участь у інтерактивній вправі визначали чи вміють знаходити вихід із складних ситуацій. Активними учасниками семінару були Вєрєсова Ольга Валеріївна, яка представила проект групи « Портрет креативного класного керівника», що викликав жваве обговорення. Іордек Єла Аурелівна та Малинникова Неля Анатоліївна поділилися досвідом з використання інтерактивних виховних технологій, Маджар Світлана Михайлівна ознайомила учасників з порадами, яким повинен бути творчий класний керівник. Загорська Сніжана Анатоліївна неодноразово висловлювала свою позицію щодо ролі класного керівника у формуванні творчого учня, Кущинська Олена Федорівна та психолог школи Деркачова Кармен Федорівна висловлювали думки, яким має бути класний керівник Нової української школи.

Наприкінці семінару – тренінгу всі разом вивели формулу успіху вчителя: (ДОСВІД   х  ІНТЕЛЕКТ) : ПОЗИТИВНІ ЯКОСТІ  х  МАЙСТЕРНІСТЬ =  У С П І Х . 

 Підсумком семінару стали слова «Учитись важко, а учить ще важче, але не мусиш зупинятись ти. Як дітям віддаси усе найкраще, то й сам сягнеш нової висоти».

 

Пожежу легше попередити, ніж загасити!!

       На початку третього тисячоліття людина більшою мірою вразлива перед надзвичайними ситуаціями, ніж у давнину, оскільки до стихійних лих додалися небезпеки техногенного і соціального характеру, радіаційні, хімічні, бактеріологічні загрози та терористичні прояви.

       Статистичні дані показують, що дев’ять загроз із дванадцяти є наслідками діяльності людини. Тільки на пожежах минулого року загинули 1872 осіб, щодня в Україні виникає майже 200 пожеж, гине 5 та травмується 4 людини, знищується 50 будинків та 10 одиниць техніки. І все це, переважно, є наслідком необізнаності з правилами пожежної та особистої безпеки.

       Відповідно до плану роботи школи, на виконання Законів України «Про освіту», «Про охорону праці», відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304,  директором школи Пирлог Н.О. було проведено навчання та перевірку знань педагогічних працівників з пожежної безпеки. Наталія Олексіївна ще раз ознайомила педагогів та обслуговуючий персонал школи  з Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 року № 974, нагадала правила поведінки під час пожежі та евакуації з приміщення. Викладач факультативу «Школа безпеки» Кіріце Микола Георгійович провів практичне заняття з присутніми щодо використання вогнегасників. Наприкінці заняття було проведено тестування працівників школи на знання правил пожежної безпеки. Всі присутні справилися із завданнями, хоча і були дебати з деяких питань.

        Варто завжди пам’ятати: пожежу легше попередити ніж загасити !!!

Тому, будьте пильними, не ризикуйте своїм життям та життям тих, хто вам не байдужий.

Чимало правил ще існує,

Знання  їх вам життя врятує,

І щоб безпечно в світі жити,

Як слід їх треба всім завчити!!!

 

Наш “Майданс”!

В Ренійському НВК «ЗОШ-І ст.-гімназія» 21 листопада 2017 року був проведений фестиваль героїко-патріотичного танцю «Майданс – з Україною в серці!». 

Нашу команду до виступу готували педагог -організатор Ангелополо Світлана Федорівна та заступник директора з виховної роботи Янкулець Валентина Василівна. Вони  спеціалісти своєї справи , творчі особистості, які знаходяться у постійному пошуку!

Наша команда стала  переможцями фестивалю музично-танцювальних композицій.! 

Участь у екологічному проекті «Земля – наш спільний дім»

Ренійська ЗОШ №3 «Шлях до вдосконалення»

Діти, батьки, вчителі та органи місцевого самоврядування доклали багато зусиль, аби наша школа засяяла новими фарбами.

Участь у екологічному проекті «Земля – наш спільний дім» дала нам поштовх змінити не тільки територію біля школи, а, в першу чергу, змінити себе, ставлення до навколишнього середовища.

Аби здійснити задумане, ми розробили проект з облаштування пришкільної території. Взимку разом із батьками виготовляли та розвішували годівнички, аби вберегти пташок від голоду, навесні прибирали шкільну територію, а восени вирішили креативно облаштувати наші пришкільні ділянки.

По школі було оголошено конкурс на найкращий дизайн пришкільної ділянки. У конкурсі взяли участь 5-10 класи. Протягом 2-х тижнів діти працювали, прикрашаючи свої «сади». Наші маленькі дизайнери досить агресивно задіяли всіх своїх родичів та рідних : і близьких, і далеких, і сусідів, і знайомих… Працювали, викопували вдома, а закопували у нас всі!!!!

За результатами конкурсу місця розподілились наступним чином:

ІІІ  місце – 8-9 клас;

ІІ місце – 7 клас;

І місце – 5,6,10 клас!!

І всі ці зусилля не були даремними!

Наша школа посіла І місце у районному етапі – номінація «Ландшафтний дизайн»!

Також у фойє школи розмістили зимовий сад.

І це тільки початок…

Міс Золота Осінь 2017р. Заклад освіти № 3.

10.11.2017 р. у школі пройшов конкурс “Міс Золота Осінь”. Було дуже цікаво, стільки нових ідей, красивих , оригінальних та креативних! Виступали найсміливіші дівчата!

Міс Чарівність – 5 клас Катерина Холодна!

Міс Креатив – 9 клас Ахметьянова Анастасія!

Міс Скромність – 8 клас Морарь Анастасія!

Міс Творчість – 11 клас Загорська Ольга!

Міс Грація – 6 клас Таракулова Юлія!

Міс Золота Осінь серед 5-7 класів Маджар Анастасія!

Міс Золота Осінь серед 8-11 класів Іванченко Вероніка!

Наші дівчата – найгарніші!!!

Запрошуємо на нашу педагогічну кухню!

      31 жовтня 2017 року Ренійська ЗОШ № 3  запросила колег району на педагогічну кухню «Професійне удосконалення вчителів початкових класів в контексті Концепції Нової української школи».

     Ідея виникла з розумінням, що зараз канікули, а значить і, хоч і незначний, але відпочинок. А де, як не на кухні , збираються з родиною не тільки у будень, а й у свято – а ми – велика педагогічна родина. Де, як не на кухні, приймають гостей, вітають, пригощають. Це особливе місце, яке сповнене щедрістю, гостинністю, теплом. Смакуючи певну страву, господині обмінюються рецептами. А за тиждень  розпочнеться щоденна копітка робота на нашій педагогічній ниві, що потребує максимум зусиль. Тож сьогодні  ми повинні набратися душевних сил та найкращих емоцій.

     Для того, щоб додати гостроти та насолоди нашій зустрічі, запропонували колегам  додати ложечку гарного настрою, скибку  нерозсудливості, за смаком розваги, обов’язково  ігри й рясно посипати все гарним добрим гумором. Потім збити  все енергійними рухами, не допускаючи застою. Прикрасити його посмішками, родзинками та гілочками радості.  І засервірувати  професіоналізмом.

        І першою стравою був відеоролік із повсякденного життя школи «Творчий тандем шкільної родини», з яким ознайомила заступник директора з НВР Мирна О.Ф.  Найгарячішим рецептом новітнього успішного наступного навчального року поділилася шеф-кухар педагогічної кухні початкової ланки методист відділу освіти, молоді та спорту Ренійської РДА Деордієва О.М., яка презентувала актуальність та ефективність інтегрованих уроків в початковій школі. Не менш гарячою стравою педагогічного сьогодення є реформи в освіті в контексті Концепції Нова українська школа, з якою познайомила нас Малинникова Н.А., керівник РМО вчителів початкових класів.

     Рецептами своїх педагогічних страв поділились усі господині початкових класів школи:  Тайчан А.М., вчитель 1 класу, яка розкрила секрети адаптації своїх вихованців, Резнік І.М. провела з присутніми майстер-клас «Гра та її роль у навчально-виховному процесі», Багінська Г.Л. ознайомила учасників з організацією навчання школярів з особливими освітніми потребами. Зустріч відбувалась у невимушеній, доброзичливій атмосфері, гості пішли задоволені отриманими рецептами педагогічних страв.

    Слова подяки оголошуються вчителям початкових класів, заступнику директора з НВР Мирній О.Ф., а також всім членам педагогічного колективу, хто доклав зусиль для якісного проведення зазначеного заходу!

    Смачнючих рецептів, вам, шановні колеги! Приємного апетиту вам до вчительської праці та творчості!

Грип! Будьте уважні та обережні!!!

Увага! КІР!!! ( Внимание! КОРЬ!!!)

УВАГА! Про це важливо знати!!!

Пам’ятка стосовно профілактики кору

        У 2017-му році епідемічна ситуація з кору в Україні дещо ускладнилась. Лише за 2 останні місяці зареєстровано близько тисячі випадків захворювання на кір. Захворюваність на кір має циклічний перебіг, так в 2006-му році в Україні на кір захворіло близько 45 тисяч осіб, в 2012-му році було зареєстровано 15 тисяч захворілих. В 2017-му році очікується черговий циклічний підйом захворюваності на кір.

        Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. Сприйнятливість людини до кору дуже висока. Індекс контагіозності становить 0,96-0,98, тобто, всі діти і дорослі, які не хворіли на кір і не щеплені проти кору, але були в контакті з хворим, захворіють.

        Джерелом збудника є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання проходить від 7 до 17 днів. Початок хвороби супроводжується температурою до 39-40, покашлюванням, першінням в горлі, рясними виділеннями з носа. Специфічні ознаки, наявність яких дозволяє однозначно діагностувати кір, проявляються на другий день хвороби. На внутрішній поверхні щік, в області корінних зубів з’являються червонуваті плями, вкриті дрібним білястим висипом (плями Філатова Копліка). Виникає яскраво виражене почервоніння слизової очей, світлобоязнь. На 4-5 добу хвороби виникає корева висипка – червоні плями різних розмірів. Висипання спочатку з’являються на шкірі обличчя, за вухами, шиї, потім висип розповсюджується на тулуб, руки і ноги. Висип тримається протягом декількох днів, потім зникає в тому ж порядку, яскраво-червоні плями починають бліднути і приймати коричневий відтінок. Поряд з даними проявами, відбувається нормалізація стану хворого: спостерігається зниження температури, спадає набряк слизових оболонок ротової порожнини.

          Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією, очей – кон’юнктивітом, блефаритом, травної системи – диспепсії, запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – євстахеіт. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт, панецефаліт.

           Після перенесеного захворювання зберігається тривалий імунітет. Кір – це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини при диханні, розмові, чханні і кашлі. З потоком повітря вірус кору може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися. У колективі, в якому виявлено хворого, проводять поточну дезінфекцію, забезпечують медичне спостереження за дітьми, які спілкувались з хворим.

             У кімнаті, де перебуває хворий, необхідно щодня робити вологе прибирання, часті провітрювання. Штори краще тримати закритими, тому що при кору спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворого повинні бути свіжими. Хворому дають пити кип’ячену воду, компот, морси. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт), овочеві супи, овочеві й фруктові пюре, відварене протерте м’ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

           Єдиним надійним способом запобігти захворюванню на кір, а також попередити розвиток тяжких ускладнень є активна імунізація. Щеплення проти кору в Україні відповідно до календаря щеплень проводяться в 12 місяців та 6 років.

           Якщо Ви хочете вберегтися від захворювання кором, не нехтуйте профілактичними щепленнями та завітайте до свого дільничого лікаря.

           Найголовніше, пам’ятати – виконання цих елементарних правил рятує життя!!!